Wybór na Przewodniczącego Rady Programowej TVP 3 Bydgoszcz

Miło mi poinformować, że 10 marca 2021 r. zostałem wybrany na Przewodniczącego Rady Programowej TVP 3 Bydgoszcz. Jest to pluralistyczne gremium składające się z 15 osób wywodzących się z wielu środowisk i z różnych społeczności lokalnych, wpisujących się w mapę regionu Pomorza i Kujaw. Byłem jego członkiem już w poprzedniej kadencji (2017-2021).

Moja kandydatura do reelekcji została zgłoszona Radzie Mediów Narodowych przez Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej. Jestem pewien, że tematyki energetycznej i ekologicznej w ramówce regionalnego oddziału będzie jak dotąd pod dostatkiem. „Eko-opcja”, „Ekologia ma przyszłość”, „Spotkania z ekologią”, „Chroń siebie i nasz świat” czy „Agroregion”, to tylko niektóre z obecnie realizowanych programów. Jako wykładowca akademicki kilku uczelni będę też starał się monitorować obecność problematyki naukowej i edukacyjnej.

Członkom Rady Programowej dziękuję za zaufanie i zdecydowane poparcie. Wzorem mojego Poprzednika, tak jak w środowisku akademickim, będę stawiał na dialog i konstruktywne dyskusje. Szerzej w serwisie informacyjnym „Zbliżenia”:  https://bydgoszcz.tvp.pl/52714213/nowy-sklad-rady-programowej-tvp-bydgoszcz