Konferencja PSEW 2021 w Serocku

  W dniach 30.08 – 01.09. 2021 r. jako prezes zarządu Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej uczestniczyłem w konferencji PSEW 2021. Kongres odbył się w malowniczo położonym u ujścia Bugu do Narwi Serocku. Doroczne wydarzenie, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, należy do największych spotkań przedstawicieli tej branży.

    Podczas tegorocznej edycji wiele uwagi poświęciliśmy spodziewanym zmianom w tzw. ustawie odległościowej i ewentualnemu odejściu od reguły 10H. Przyniosłoby to z pewnością nową dynamikę rozwoju lądowej energetyki wiatrowej. Równolegle dyskutowaliśmy o ambitnych projektach inwestycyjnych offshore – związanych z morską energetyką wiatrową na Bałtyku. W prelekcjach i dyskusjach panelowych pojawiły się też wątki związane z wdrażaniem Europejskiego Zielonego Ładu oraz realizacją Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Problematyka jednego z modułów dotyczyła też coraz bardziej pożądanego zielonego wodoru, który może być produkowany m.in. z nadwyżek energii powstającej w farmach wiatrowych.

      Panele merytoryczne były przeplatane przez ciekawe imprezy towarzyszące, integrujące branżę energetyki wiatrowej. Więcej informacji na stronie internetowej: https://konferencjapsew.pl/