„Dobrze wiedzieć” – o OZE w TVP Bydgoszcz

   17.06.2021 r. jako Prezes Zarządu Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej byłem gościem programu „Dobrze wiedzieć” TVP 3 Bydgoszcz. Tematyka odcinka dotyczyła nowoczesnych technologii OZE ze szczególnym uwzględnieniem instalacji do produkcji biogazu, biometanu i wodoru. 
     Wiele dziedzin gospodarki ma negatywny wpływ na środowisko. Coraz bardziej istotne staje się wprowadzanie rozwiązań zapobiegających zanieczyszczaniu wody i gleby, co zdarza się chociażby przy niewłaściwie prowadzonej produkcji rolnej. Jednym ze sposobów na ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia ekosystemu przez odpady pochodzenia rolniczego (w tym pomiot zwierzęcy) jest przetwarzanie ich w biogazowniach. Inwestycje w tym zakresie są wspierane i rekomendowane przez Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej.

    Na czym polega gospodarka obiegu zamkniętego? Czym różnią się klastry od spółdzielni energetycznych? Jak przekonywać nieprzekonanych i obalać stereotypy dotyczące biogazowni? Jakie są aktualne programy wsparcia inwestycji w OZE? Jaka powinna być rola samorządów lokalnych w tym zakresie? – odpowiedzi m.in. na te pytania padły podczas nagrania:
Zachęcam do oglądania!