Konferencja Energetyczna EuroPOWER i OZEPOWER

     W dniach 18-19 kwietnia miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć  w Konferencji Energetycznej EuroPOWER  i OZE POWER, zorganizowanej przez MMC Polska w Hotelu The Westin w Warszawie. Jest to jeden z większych kongresów branżowych w Polsce. Podczas obrad i spotkań networkingowych generowana jest nie tylko pozytywna energia, ale i dialog przedstawicieli rządu z reprezentantami samorządowców, biznesu, nauki i organizacji pozarządowych. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży spotykają się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju sektora energetycznego. Takie spotkania mają ogromny sens. Wnioski z nich są uwzględniane w decyzyjnej praktyce.

     Agendę ostatniej edycji konferencji zdominowały najważniejsze wyzwania transformacji energetycznej RP: OZE w kontekście zrównoważonego rozwoju, sieci dystrybucyjne w Polsce, energetyczna rewolucja cyfrowa, rozwój biogazu i biometanu, energetyka  wiatrowa, technologie wodorowe i elektromobilność.

  W wydarzeniu reprezentowałem Forum Rozwoju Energetyki Odnawialnej. Za nami wiele konstruktywnych rozmów z przedstawicielami branży. Była też okazja do krótkiej wymiany zdań z Panią Minister Klimatu i Środowiska – Pauliną Hennig-Kloska. Z przyjemnością uczestniczyłem też w Gali Liderzy Świata Energii. Grupie MMC Polska dziękuję za zaproszenie. Przed nami kolejne konferencje. Wiosna sprzyja w sposób szczególny ich organizacji.

Więcej informacji: https://konferencjaeuropower.pl/